O'zbekiston va O'mon TIV rahbarlari telefon orqali muloqot chog'ida Isroil-Eron mojarosi keskinlashuvining kuchayishi va uning mintaqaviy barqarorlikka ta'siridan xavotir bildirdilar
Iyun 16, 2025. 19:20 • 37 soniya
TOSHKENT, 16-iyun. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun O'mon tashqi ishlar vaziri Sayyid Badr bin Hamad al-Busaydiy bilan telefon orqali muloqot qildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"O'mon Sultonligi tashqi ishlar vaziri Sayyid Badr bin Hamad al-Busaydiy janoblari bilan telefon orqali samarali muloqot qildik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Ikki va ko'p tomonlama kun tartibidagi muhim masalalar yuzasidan fikr almashib, O'zbekiston-O'mon munosabatlari misli ko'rilmagan sur'atlarda rivojlanib borayotganini yana bir bor ta'kidladik.
Shuningdek, Isroil-Eron mojarosi keskinlashuvining kuchayishi va uning mintaqaviy barqarorlikka ta'siri to'g'risida fikr almashdik".