Rossiya elchisi O'zbekistondagi missiyasini yakunlamoqda
"Mamlakatimizda o'z faoliyatini yakunlayotgan Rossiyaning Favqulodda va Muxtor Elchisi Oleg Malginov janoblarini bugun TIVda qabul qildik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Muhokamalarimiz O'zbekiston-Rossiya ittifoqchilik va strategik sherikligini yana-da rivojlantirish masalalariga bag'ishlandi. Biz aloqalarni chuqurlashtirish va mamlakatlarimiz uchun manfaatli qo'shma tashabbuslarni qo'llab-quvvatlashga intilishimizni yana bir bor tasdiqladik. Janob Elchining kelgusi faoliyatida muvaffaqiyatlar tilaymiz".
Rossiya Tashqi ishlar vazirligining xorijdagi vatandoshlar bilan ishlash departamentining sobiq direktori Oleg Malginov 2021-yil 5-martdan buyon O'zbekistondagi elchi lavozimida ishlab kelayotgan edi.